Dotace

Přes tři miliony od Královéhradeckého kraje na podporu cestovního ruchu

Královéhradecký kraj rozdělí necelých 3,6 milionu korun z krajského dotačního programu Podpora rozvoje udržitelného cestovního ruchu pro rok 2024. Finanční prostředky na aktivity v této oblasti využije dvacet úspěšných žadatelů, mezi které například patří obce, města, spolky či destinační společnosti.
Přes tři miliony od Královéhradeckého kraje na podporu cestovního ruchu

Do dotačního programu Podpora rozvoje udržitelného cestovního ruchu pro rok 2024 s alokací dva miliony korun přišlo celkem 26 žádostí. Mezi dvacet úspěšných žadatelů kraj rozdělil 3,6 milionu korun s tím, že původní částku navýšil téměř o 1,6 milionu korun z nevyčerpané alokace dotačního programu Podpora budování doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v Královéhradeckém kraj pro rok 2024.

Úspěšní žadatelé o dotaci použijí tyto finanční prostředky například na obnovu naučných, pohádkových a turistických tras, vznik nových stezek, obnovu turistických značek, instalaci zábradlí z důvodu bezpečnosti návštěvníků i v oblasti vodácké turistiky, která má v regionu potenciál dalšího rozvoje a je v souladu s principy udržitelného cestovního ruchu. Dotace například pomůže zkvalitnit přístaviště Areálu sv. Josefa v Červeném Kostelci.

Dotační program Podpora rozvoje udržitelného cestovního ruchu vyhlásil Královéhradecký kraj poprvé.


Převzato z www.khk.cz

Sdílejte na sociálních sítích